Skocz do zawartości
Youtube MZGOKEuropejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Z kart historii

Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi został powołany  przez Radę Miasta Konina Uchwałą nr 116 z kwietnia 1999 r. w sprawie utworzenia komunalnego zakładu budżetowego. Zaczynaliśmy na ulicy Sulańskiej 13 od uporządkowania wysypiska, które powstało na terenie składowiska popiołów elektrownianych z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych.  Przywożono tutaj wszystko co było mieszkańcom niepotrzebne, począwszy od odpadów komunalnych przez opony, odpady budowlane, tekstylne, drewniane  rozbiórkowe i wiele innych. Na składowisku często przebywali „zbieracze”, którzy „odzyskiwali” surowce wtórne. Było to bardzo niebezpieczne dla nich samych z uwagi na rozpadliska  w górach śmieci oraz często występujące pożary, które nie zawsze były wywołane samozapłonem. Powstanie MZGOK radykalnie zmieniło tę sytuację. Porządki, budowa składowiska z prawdziwego zdarzenia, pierwsze segregowanie odpadów i budowa instalacji przetwarzania odpadów, to kolejne kroki mające na celu uporządkowanie gospodarki odpadami w Koninie.

Co zdarzyło się później dowiecie się Państwo z  Kroniki MZGOK z lat 1999 – 2015, którą prowadził  Szymon Kocioruba, a komentarzami opatrzył Prezes Jan Skalski. 
Z okazji 20-lecia firmy wydana została Kronika 1999-2019 w nowej szacie edytorskiej. Zdjęcia wykonał Szymon Kocioruba, a tekst jest wspólnym dziełem redakcyjnym pod kierownictwem Prezesa  Jana Skalskiego.

O działalności MZGOK  w telegraficznym skrócie można się dowiedzieć z naszego Kalendarium, które uzupełnione jest bogata listą nagród i wyróżnień, jakie otrzymaliśmy na przestrzeni wielu lat.

Zapraszamy do lektury.

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu 
za pomocą poniższych danych lub formularza kontaktowego.
Copyright © MZGOK Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR consulting