Skocz do zawartości
Youtube MZGOKEuropejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
-A+Rozmiar czcionkizmiana kontrastuWysoki kontrast

Wydarzenia

Gala Przyjaźni Mediom 2022

Wielkopolski Oddział Stowarzyszenia Dziennikarzy Rzeczpospolitej Polskiej od wielu już lat realizuje program „Mediom przyjazny”. To dla osób, firm i organizacji, które merytorycznie i w sposób społecznie ważny współpracują z mediami. Gala odbyła się 26 października 2022 roku w sali Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Adma Mickiewicza w Poznaniu. Gospodarzami byli prof. dr hab. Andrzej Stelmach – dziekan wydziału nauk politycznych i dziennikarstwa UAM oraz Ryszard Bączkowski – przewodniczący Wielkopolskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy RP.
Po zapoznaniu się z dorobkiem zawodowym i społecznym, umiejętnością przyjaznego i skutecznego prezentowania trudnych i społecznie wrażliwych tematów Kapituła nie miła wątpliwości co do zasadności przyznania statuetki i certyfikatu „Mediom przyjazny 2022” Elżbiecie Streker –Dembińskiej  za szeroki i dobry kontakt z mediami.
W laudacji Senator Ryszard Sławiński podkreślił jej liczne funkcje i aktywności.
„Z wykształcenia magister inżynier o specjalności automatyka elektroenergetyczna, działaczka społeczna i zawodowa. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku była dyrektorem i sekretarzem Rady Wojewódzkiej NOT w Koninie. Od 1999 roku do 2005 była starostą powiatu konińskiego. Od 2005 w wyborach uzupełniających została senatorem RP V kadencji. Potem była radną Sejmiku Wielkopolskiego i przewodniczącą komisji rewizyjnej. Od 2007 do 2011 roku wypełniała z powodzeniem mandat posła na Sejm RP VI kadencji. W latach 2012-2015 kierowała z projektem „Uporządkowanie gospodarki odpadami komunalnymi na terenie subregionu konińskiego”. Do dziś prowadzi Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych, będąc jednocześnie dyrektorem technicznym Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie. Była inicjatorką i uczestniczką licznych działań społecznych m.in. powołała w 2009 roku Stowarzyszenie ONA czyli Otwarta-Nowoczesna-Aktywna, a od 1981 roku jest członkinią Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Posiada wiele odznaczeń i wyróżnień. Najwyżej ceni sobie Srebrny Krzyż Zasługi RP (2001r.) oraz Diamentową Odznakę Honorową NOT i tytuł oraz statuetkę „Złotego Inżyniera” przyznane w 2020 roku przez „Przegląd Techniczny”.
Podczas uroczystej Gali statuetkami i certyfikatami „Mediom przyjazny” uhonorowani zostali także prof. UAM dr hab. Bogumiła Kaniewska - Rektor Uniwersytetu Adama Mickiewicza, Przemysław Bury – dyrektor Szpitala w Wągrowcu, Tadeusz Czajka – wójt gminy Tarnowo Podgórne, przedsiębiorcy Grzegorz Konieczny, Zbigniew Tomaszewski, Krzysztof Fórmanowicz oraz społecznicy Joanna i Janusz Hellerowie.
 
Gala Przyaźni Mediom
Gala Przyaźni Mediom
Gala Przyaźni Mediom
Gala Przyaźni Mediom
Gala Przyaźni Mediom
Gala Przyaźni Mediom
Gala Przyaźni Mediom

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli mają Państwo dodatkowe pytania zapraszamy do kontaktu 
za pomocą poniższych danych lub formularza kontaktowego.
Copyright © MZGOK Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone
Realizacja: WR consulting