tel. 63 246-81-79
email: b.zarzadu@mzgok.konin.pl
ul. Sulańska 13, 62-510 Konin
     Miejski Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. ma zaszczyt poinformować, że w dniu 14 czerwca b.r. została przyznana Prezesowi Zarządu Panu Janowi Skalskiemu nagroda w konkursie „Dźwignia 2018”za inwestycję rozwiązującą  problemy zagospodarowania odpadów komunalnych w rejonie Konina i edukację ekologiczną”. Wręczenie odbyło się podczas uroczystej gali IV Światowego Zjazdu Inżynierów Polskich (IV ŚZIP), organizowanego wspólnie z XXVI Kongresem Techników Polskich (XXVI KTP) w Krakowie.
      IV-ty Światowy Zjazd Inżynierów Polskich i XXVI Kongres Techników Polskich pod hasłem „Inżynier Przyszłości” odbywały się w ramach uroczystych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Patronat Narodowy nad nimi objął Prezydent RP Andrzej Duda w ramach Wieloletniego Programu „Niepodległa”. Honorowego patronatu tym wydarzeniom udzielili: Marszałek Senatu Stanisław Karczewski, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosław Gowin oraz Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.
     Główną tematyką obrad była rola inżynierów w dobie IV rewolucji przemysłowej oraz dostosowanie systemu kształcenia inżynierów do przemian cywilizacyjnych, zachodzących w dzisiejszym świecie, w celu odpowiedniego przygotowania ich do pracy zawodowej. Spotkanie w gronie inżynierów polskich i polonijnych m.in. ze Stanów Zjednoczonych, krajów Unii Europejskiej i Australii było dobrą okazją do wymiany doświadczeń  i nawiązania kontaktów.
      Swoją obecność w Krakowie zapowiedzieli m.in. Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Dera, Wicepremier, Minister Nauki i Szkolnictwa Jarosław Gowin oraz Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.
2
1
© MZGOK
Realizacja LM Internet
Strona głównaO zakładzieHistoria firmyCennikWyróżnieniaKontaktAktualności